EGIPT 2019

Bedouin’s nightmare czyli kroniki synajskie

TERMIN

8-15.01.2019

Cena

6100 + Vat23%

Wielkość grupy

6-10 osób

Czas trwania

8 dni

Cena obejmuje

Cena obejmuje
– noclegi w pensjonacie w Dahab w pokojach 1- (dopłata) 2- i 3-osobowych
– 3 dniowy plener fotograficzny na pustyni z noclegami w osadzie beduińskiej
– udział w wyścigu wielbłądów
– transfery klimatyzowanym busem
– transport samochodem terenowym na pustyni
– wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
– opiekę merytoryczną fotografa Radka Polaka (www.radekpolak.com)
– wykłady fotograficzne Radka Polaka
– opiekę przewodników lokalnych w Dahab i na pustyni

* ubezpieczenie KL – 50 000 EUR, NW – 16 000 PLN, BAGAŻ – 1600 PLN

Cena nie obejmuje

– przelotu na trasie Warszawa–Sharm El Sheikh, Egypt
– napiwków dla kierowcy, przewodników
– napojów
– dodatkowych atrakcji fakultatywnych, np. nurkowanie
– osobistych wydatków

RAMOWY PLAN WYJAZDU

8.01: wylot z Warszawa, przyjazd do Dahab
9.01: wyjazd na pustynię
10.01: wyścig wielbłądów na pustyni
11.01: pustynia synajska
12.01-14.01: Dahab
15.01: powrót do Polski

Powyższy plan jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie.

„Aby zrozumieć pustynię musisz zrozumieć wielbłądy. By zrozumieć wielbłądy musisz postarać się zrozumieć ludzi, którzy je hodują” Tahir Shah „Noce arabskie”

EGIPT 2019

Bedouin’s nightmare czyli kroniki synajskie

Dahab to niewielkie miasteczko położone na półwyspie Synaj, które zasłynęło swego czasu jako mekka hipisów, a także miejsce na letni wypoczynek izraelskich żołnierzy na przepustkach. Dahab słynie z pięknych piaszczystych plaż, malowniczych raf koralowych i ciekawej oferty kulturalnej. Dla nas miejsce to będzie z jednej strony przystankiem w drodze na pustynię, gdzie postaramy się zgłębić kulturę i zwyczaje żyjących niedaleko Dahab Beduinów, z drugiej strony szansą by z pomocą przydzielonych nam lokalnych przewodników zgłębić rytm miasta, postarać się odpowiedzieć sobie na pytanie, co czyni Dahab miejscem tak tolerancyjnym i międzykulturowym.

8 stycznia

Pierwszy dzień spędzimy pod znakiem podróży – najpierw samolotem na lotnisko znajdujące się ok 80km do Dahab – później busem na miejsce naszego noclegu. Wieczorem kolacja integracyjna, omówienie planów fotograficznych na kolejne dni, integracja.

9 stycznia

Wczesnym rankiem ruszymy na pustynię, gdzie spotkamy naszych przewodników. Będziemy mieli szansę uczestniczyć w życiu codziennym beduinów. Dotrzemy w miejsca gdzie nie docierają turyści. Przyjrzymy się codziennej pracy i zwyczajom. Oczywiście wszystko to postaramy się utrwalić z pomocą naszego fotografa – Radka Polaka.

10 stycznia

To będzie najbardziej ekscytujący dzień naszego wyjazdu. Weźmiemy udział w wielkim dorocznym wyścigu wielbłądów na pustyni Synaj. Będzie to okazja do wielu wspaniałych kadrów i niezapomniane przeżycie, które na pewno zapamiętacie na długo!

11 stycznia

Po wyścigu i obowiązkowym świętowaniu będzie jeszcze jeden dzień poświęcony na plener fotograficzny. Będziemy w beduińskiej wiosce podglądać mieszkające tam rodziny. Postaramy się sportretować mieszkańców w czym pomoże nam Radek, który z równą pasją co podróżom oddaje się właśnie fotografii portretowej.

12 stycznia

Po powrocie do Dahab zabierzemy się do pracy w miasteczku. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał przydzielonego przewodnika lokalnego z którego pomocą zgłębi zakamarki nadmorskiej miejscowości i sportretuje życie codzienne bohatera. Będzie to idealny czas na zacieśnienie więzów towarzyskich również wieczorem przy kolacji.

13 stycznia

Kolejny dzień, który spędzimy na pracy fotograficznej z lokalnymi przewodnikami. Po doświadczeniach dnia poprzedniego i skonsultowaniu prac z Radkiem, będziemy mieli szanse na poprawę swoich zdjęć, pracę nad uzupełnieniem kadrów które będą wspierać naszą wspólną historię synajskiej podróży.

14 stycznia

Chcielibyśmy aby każdy uczestnik warsztatów wyjechał z nich z już zrobioną selekcją zdjęć. Jeden więc dzień przeznaczymy na pracę nad obróbką i edycją. Będzie to czas na indywidualne konsultacje z Radkiem Polakiem, wyselekcjonowanie najlepszych kadrów i złożenie ich w spójną serię. W międzyczasie chętni będą mieli szanse skorzystać z możliwości plażowania przez duże „P” (Dahab słynie z pięknych plaż) czy zrobienia zakupów. Chętnym stworzymy możliwość zanurkowania tego dnia na rafie.

15 stycznia

Po śnadaniu pożegnamy się z gospodarzami i udamy na lotnisko.

RADEK POLAK

Urodzony w 1975 roku. Fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla „Twojego Stylu”, „Elle”, „Vivy!” , „Gali”, „Przekroju”. Przed jego obiektywem stawali min. Władysław Bartoszewski, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn , Ingolf Wunder, Rafał Olejniczak, Krystyna Sienkiewicz, Janusz Gajos, Kazimierz Kutz, Ewan McGregor, Patrick Swayze i wielu innych.  Zrealizował kampanie reklamowe dla międzynarodowych jak i polski marek min. SAMSUNG, SHOWMAX, TMOBILE, ING BANK, BZWBK, PEUGOT, KAUFLAND, CASTORAMA, DBBANK,  BRW. LOT Polskie Linie Lotnicze i wielu innych. Otrzymał nagrodę w konkursie GrandFront  za najlepszą okładkę pisma lifestyle’owego. Była to okładka „Machiny” z Januszem Palikotem. Nagrodzony min honorowym wyróżnieniem International Photography Awards. W 2015 wydał książkę o Gruzji pt. „Gruziński Smak”.
Jako dokumentalista pracuje głownie w Gruzji , zajmuje się portretowaniem małych społeczności oraz tematem męskiej tożsamości.
Więcej o Radku na stronie: www.radekpolak.com