Polska Egzotyczna

PODLASIE – TRZCIANNE

TERMIN

17-19.07

Cena

1100 zł

Wielkość grupy

6-8 osób

Czas trwania

3 dni

Cena obejmuje

– wykłady fotografa Radka Polaka

– warsztaty fotografii reportażowej

– pracę w kameralnej grupie uczestników i niezapomnianą przygodę

– opiekę merytoryczną i indywidualne konsultacje z zakresu selekcji i edycji zdjęć

– wstęp na Zlot przyjaciół Karczaka, a w tym możliwość uczestnictwa we wszystkich imprezach i warsztatach odbywających się w czasie zlotu

– obiady i kolacje

– możliwość publikacji swoich fotografii na stronie 4photo i w mediach społecznościowych

Cena nie obejmuje

– napojów

– śniadań

– transportu na miejsce warsztatów

– noclegów – pomagamy zorganizować nocleg na miejscu w pobliskiej agroturystyce

„Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu. Odkryłem, że nie jest zbyt istotne co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić.”

Elliott Erwitt

Polska Egzotyczna – Podlasie: Trzcianne

Raz do roku do małej wioski Trzcianne zjeżdżają artyści, muzycy, znawcy tradycji i kultury, lokalni twórcy, kuglarze, sportowcy i motocykliści. Zlot przyjaciół Karczaka to dwudniowe barwne święto w trakcie, którego odbywają się warsztaty, koncerty i pokazy. My dołączymy do zlotu, aby przy tej okazji nauczyć się fotografiami opowiadać o wydarzeniach i ludziach, jednym słowem wcielimy się w rolę fotoreporterów!

Fotoreportaż to nie tylko umiejętność uchwycenia w karze właściwego momentu, bycie w odpowiednim miejscu i czasie, to także sztuka budowania z fotografii spójnej historii, wypowiedzi. Tej umiejętności i wielu innych będziemy w trakcie warsztatów uczyć się od Radka Polaka – dokumentalisty pracującego nad projektami w Gruzji, ale również wielkiego sympatyka polskich bezdroży i podlaskich wsi!

Zapraszamy na warsztaty na Karczak!

10 lipca

Przyjazd na miejsce warsztatów, wspólna kolacja zapoznawcza, przegląd sprzętu fotograficznego, wykład Radka Polaka i przygotowanie merytoryczne do pracy kolejnego dnia.

11 lipca

Praca w terenie pod opieką Radka Polaka. Wczesny wyjazd na miejsce zlotu – chętni będą mogli wziąć udział w proponowanych przez organizatorów zlotu wydarzeniach i warsztatach. Całodzienna praca nad fotoreportażem zakończona selekcją i edycją zdjęć w godzinach wieczornych. Indywidualne konsultacje fotograficzne.

12 lipca

Poranny wyjazd na miejsce zlotu, kontynuacja pracy, uzupełnienie materiału o brakujące kadry, pokaz zdjęć. Wieczorem po obiedzie powrót do Warszawy.

Jak pracujemy na warsztatach?

RADEK POLAK

Urodzony w 1975 roku. Fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla „Twojego Stylu”, „Elle”, „Vivy!” , „Gali”, „Przekroju”. Przed jego obiektywem stawali min. Władysław Bartoszewski, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn , Ingolf Wunder, Rafał Olejniczak, Krystyna Sienkiewicz, Janusz Gajos, Kazimierz Kutz, Ewan McGregor, Patrick Swayze i wielu innych.  Zrealizował kampanie reklamowe dla międzynarodowych jak i polski marek min. SAMSUNG, SHOWMAX, TMOBILE, ING BANK, BZWBK, PEUGOT, KAUFLAND, CASTORAMA, DBBANK,  BRW. LOT Polskie Linie Lotnicze i wielu innych. Otrzymał nagrodę w konkursie GrandFront  za najlepszą okładkę pisma lifestyle’owego. Była to okładka „Machiny” z Januszem Palikotem. Nagrodzony min honorowym wyróżnieniem International Photography Awards. W 2015 wydał książkę o Gruzji pt. „Gruziński Smak”.
Jako dokumentalista pracuje głownie w Gruzji , zajmuje się portretowaniem małych społeczności oraz tematem męskiej tożsamości.
Więcej o Radku na stronie: www.radekpolak.com

* zdjęcia wykorzystane do promocji wydarzenia powstały na warsztatach fotograficznych na Karczaku w 2016 roku i są zdjęciami uczestników