Polska Egzotyczna

PODLASIE

TERMIN

7-9.09

Cena

680 PLN

Wielkość grupy

6-8 osób

Czas trwania

3 dni

Cena obejmuje

– noclegi w domostwie u wiedźmy. UWAGA! Trzeba zabrać ze sobą śpiwory, gdyż warunki noclegu będą w standardzie campingowym.

– usługi lokalnego przewodnika

– śniadania i obiadokolacje

– opiekę merytoryczną fotografa Radka Polaka www.radekpolak.pl

Cena nie obejmuje

– napojów

– posiłków w ciągu dnia

– transportu na miejsce warsztatów

„To była kraina duchów. Moja babka widywała je i opowiadała o nich. W latach sześćdziesiątych, w latach siedemdziesiątych. Odkąd sięgam pamięcią. W tamte strony jeździli etnografowie, żeby słuchać ostatnich opowieści o niewidzialnym, które od czasu do czasu staje się widzialne. Niewielkie, łagodne wzniesienia pod koniec września zasnuwa mgła. Powietrze jest srebrne i mokre. Jest pusto i cicho. Ludzie umierają i na ich miejsce nie pojawia się nikt nowy. Próchnieją domy. Po niektórych zapamiętanych z dzieciństwa nie ma już śladu.”

Andrzej Stasiuk „Wschód”

Polska Egzotyczna – Podlasie

Serdecznie zapraszamy Was na Podlasie na warsztaty fotograficzne z Radkiem Polakiem. Będzie to warsztat nietypowy, gdzie debaty nad fotografią będą przeplatać się płynnie z dźwiękami gitary pry ognisku, a ćwiczenia z portretu i fotoreportażu połączymy z próbą poznania drugiego człowieka.

Okazji do zgłębienia Podlasia od podszewki będzie wiele, bowiem zamieszkamy w stodole u wiedźmy. Spokojnie, nie ma się czego bać! Podlasie słynie z tradycji i ludowych wierzeń, które ostały się niekiedy tylko w tamtym rejonie Polski. Wchodząc do domu, tych, którym tradycje regionu są najbliższe pokażemy Wam to co w naszym kraju nieodkryte, zapomniane. Czasem nie trzeba wybierać się w daleką podróż, by doświadczyć egzotyki rodem z Azji, z Bliskiego Wschodu, wystarczy szeroko otworzyć oczy, słuchać, patrzeć. Do czego serdecznie Was zachęcamy! Wyruszcie z nami w tę podróż!

7 września

Przyjazd, zapoznanie się z grupą i spotkanie z fotografem, ustalenie planu pracy i działań na kolejny dzień, przegląd sprzętu fotograficznego.

8 września

Praca w terenie pod opieką Radka Polaka. Sesje zdjęciowe w okolicznych wsiach na Podlasiu. Odwiedziny u osób zajmujących się lokalnym rzemiosłem, związanych z kulturą i tradycjami regiony, poszukiwanie egzotyki w tym co polskie od wieków, a zapomniane przez nas od lat.

Wieczorem biesiada i integracja, szansa na poznanie lokalnej kultury nie koniecznie w turystycznym wydaniu.

9 września

Przegląd prac uczestników, konsultacje indywidualne. Sesje zdjęciowe w okolicznych wsiach. Wieczorem powrót do Warszawy.

RADEK POLAK

Urodzony w 1975 roku. Fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla „Twojego Stylu”, „Elle”, „Vivy!” , „Gali”, „Przekroju”. Przed jego obiektywem stawali min. Władysław Bartoszewski, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn , Ingolf Wunder, Rafał Olejniczak, Krystyna Sienkiewicz, Janusz Gajos, Kazimierz Kutz, Ewan McGregor, Patrick Swayze i wielu innych.  Zrealizował kampanie reklamowe dla międzynarodowych jak i polski marek min. SAMSUNG, SHOWMAX, TMOBILE, ING BANK, BZWBK, PEUGOT, KAUFLAND, CASTORAMA, DBBANK,  BRW. LOT Polskie Linie Lotnicze i wielu innych. Otrzymał nagrodę w konkursie GrandFront  za najlepszą okładkę pisma lifestyle’owego. Była to okładka „Machiny” z Januszem Palikotem. Nagrodzony min honorowym wyróżnieniem International Photography Awards. W 2015 wydał książkę o Gruzji pt. „Gruziński Smak”.
Jako dokumentalista pracuje głownie w Gruzji , zajmuje się portretowaniem małych społeczności oraz tematem męskiej tożsamości.
Więcej o Radku na stronie: www.radekpolak.com