Portret bez barier

TERMIN

30.11-2.12

Cena

860 PLN

Wielkość grupy

6-8 osób

Czas trwania

3 dni

Cena obejmuje

 • kameralna grupa warsztatowiczów
 • omówienie podstawowych zagadnień ze sprzętu fotograficznego do pracy w studio
 • omówienie podstawowych zasad przygotowania się do pracy z modelem
 • praca z osobistym modelem (aktor teatralny)
 • opieka merytoryczna profesjonalnego fotografa Radka Polaka (www.radekpolak.com) przez cały czas trwania warsztatu
 • indywidulane konsultacje profesjonalnego fotografa
 • koordynowanie pracy podczas sesji fotograficznej przez profesjonalnego fotografa
 • konsultacje trenera personalnego Doroty Jurzysty w zakresie pokonywania barier przy współpracy z modelem
 • panel dyskusyjny i wymiana doświadczeń, z udziałem modeli oraz uczestników, moderowany przez fotografa i trenera personalnego w zakresie tematyki pokonywania barier we wzajemnym kontakcie podczas sesji portretowej
 • edycja fotografii wykonanych podczas warsztatów
 • omówienie podstawowych zagadnień z zakresu pracy podczas sesji portretowej
 • sesja portretowa w profesjonalnym studiu fotograficznym z możliwością skorzystania z oświetlenia studyjnego
 • prezentacja fotografii wykonanych podczas warsztatów
 • publikacja wybranych fotografii uczestników na profilach społecznościowych 4Photo oraz na stronie 4Photo
 • możliwość zajęć w języku angielskim, komfortowe warunki pracy oraz przyjazny klimat warsztatów
 • serwis kawowy

Cena nie obejmuje

 • posiłków (na obiady i lunche polecamy zajdującą się na terenie DK Kadr restaurację Uchwyceni w kadrze https://web.facebook.com/nakawewwarszawie/)
 • noclegów
 • transportu na miejsce warsztatów

Miejsce

Dom Kultury Kadr

Strona główna

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co
patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali”

Don McCullin

Portret bez barier

Pomysł na warsztaty fotografii portretowej powstał w wyniku naszych obserwacji poczynionych na warsztatach „Polska egzotyczna – Podlasie”. Główne trudności, które towarzyszyły robieniu zdjęć nie wynikały z braków technicznych uczestników, braku współpracy ze strony osób, które fotografowaliśmy – przede wszystkim była to walka ze sobą, swoją nieśmiałością i lękiem przed kontaktem z drugim człowiekiem, podejściem do niego blisko i naciśnięciem spustu migawki. Chcemy więc spotkać się z Wami popracować nad naszymi umiejętnościami robienia zdjęć portretowych, ale też nad przełamaniem barier, które utrudniają nam, osobom fotografującym, pracę.

Pracować będziemy z doświadczonym fotografem – portrecistą Radkiem Polakiem, który oprócz warsztatu, który opanował do perfekcji podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy z drugim człowiekiem i aparatem w ręku. Oprócz tego działania Radka bedzie wspierać profesjonalny coach – Dorota Jurzysta, która poprowadzi dla nas sesję coachingową, będzie służyć swoich doświadczeniem i radą. Każdy z uczestników będzie pracował indywidualnie z wynajętym aktorem pod okiem naszych ekspertów, co da możliwość lepszego wejścia w kontakt z modelem.

Jak sprawić, żeby osoba fotografowana poczuła się przy nas swobodnie? Jak przełamać swoje opory przed zrobieniem nieznajomemu zdjęcia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na naszych warsztatach. Zapraszamy!

30 listopada (DK KADR)

godz. 18:00 – spotkanie z uczestnikami warsztatów – ustalenie planu pracy i działań na kolejne dni, przegląd sprzętu fotograficznego.

1 grudnia

godz. 10:00 – sesja fotograficzna – portretowanie aktorów Teatru Tadam.
godz. 12:00 – przerwa na lunch
godz. 13:30 – spotkanie z aktorami i uczestnikami warsztatów moderowane przez coach’a Dorotę Jurzystę – panel dyskusyjny na temat zrealizowanej sesji fotograficznej, problemy podczas pracy z modelem, szukanie rozwiązań i praca nad pokonywaniem barier przy współpracy fotografa z modelem
godz. 15:30 – sesja fotograficzna – część druga portretowania aktorów z możliwością skorygowania wcześniejszych błędów i wdrożenia w praktykę wniosków wyciągniętych z wcześniejszej dyskusji z coachem i fotografem
godz. 18:00 – wieczorny poczęstunek i podsumowanie merytoryczne całodniowej sesji fotograficznej

2 grudnia

godz. 10:00 – selekcja i edycja zdjęć, indywidualne konsultacje z Radkiem Polakiem
godz. 13:00 – przerwa na lunch
godz. 14:30 – pokaz fotografii uczestników

Jak pracujemy na warsztatach?

RADEK POLAK

Urodzony w 1975 roku. Fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla „Twojego Stylu”, „Elle”, „Vivy!” , „Gali”, „Przekroju”. Przed jego obiektywem stawali min. Władysław Bartoszewski, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn , Ingolf Wunder, Rafał Olejniczak, Krystyna Sienkiewicz, Janusz Gajos, Kazimierz Kutz, Ewan McGregor, Patrick Swayze i wielu innych.  Zrealizował kampanie reklamowe dla międzynarodowych jak i polski marek min. SAMSUNG, SHOWMAX, TMOBILE, ING BANK, BZWBK, PEUGOT, KAUFLAND, CASTORAMA, DBBANK,  BRW. LOT Polskie Linie Lotnicze i wielu innych. Otrzymał nagrodę w konkursie GrandFront  za najlepszą okładkę pisma lifestyle’owego. Była to okładka „Machiny” z Januszem Palikotem. Nagrodzony min honorowym wyróżnieniem International Photography Awards. W 2015 wydał książkę o Gruzji pt. „Gruziński Smak”.
Jako dokumentalista pracuje głownie w Gruzji , zajmuje się portretowaniem małych społeczności oraz tematem męskiej tożsamości.
Więcej o Radku na stronie: www.radekpolak.com

DOROTA JURZYSTA

Doświadczony Coach, trenerka i konsultant z zakresu zarządzania. Menedżer wysokiego szczebla, z ponad 12-letnim doświadczeniem w kierowaniu spółkami prawa handlowego. W latach 90-tych związana z grupa PPI-ETC, jako dyrektor zarządzający i v-ce prezes zarządu RR SERWIS. Odpowiedzialna za planowanie strategiczne, organizację oddziałów zagranicznych. Nadzorowała firmy m.in. na Słowacji, Węgrzech i w Czechach.
W swojej pracy na pierwszym miejscu stawia zainteresowanie człowieka rozwojem, w myśl zasady chińskiej – „Konia można doprowadzić do wodopoju, ale napić musi się sam”.
Prywatnie dyplomowany nurek II stopnia, wspólnie z mężem uwielbia robić zdjęcia podwodne.

* Wszystkie zdjęcia wykorzystane do promocji wydarzenia warsztatów „Portret bez barier” zostały wykonane przez Radka Polaka. Zdjęcie Doroty Jurzysty i teatru TADAM pobrane z oficjalnych profili na portalu Facebook.